Bölgesel İncelme Kavitasyon

Bölgesel İncelme Kavitasyon

Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama, Bölgesel incelme ve Selülit tedavisi ;

Beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, yağ yakıcı diyetler ve egzersiz, bazı durumlarda bölgesel yağ birikintileri ve selülitten kurtulmak konusunda yetersiz kalabilir. Hormonal dengesizlikler, genetik özellikler ve yaşam tarzı bölgesel yağlanma ve selülitin en önemli nedenleri arasında yer alır.

Bu konuda en çok yapılan hata, doğru beslenme alışkanlığı edinmeden spor, pilates, kavitasyon, radyofrekans, soğuk lipoliz ve ultrasound gibi yardımcı sistemlerle tek başına zayıflama veya bölgesel zayıflama konularında fayda elde edilebileceği yanılgısıdır. Zayıflama, bölgesel zayıflama ve kilo problemlerinde çözümler bir bütün olarak ele alınmalı uygun tedavi alternatifleri beslenme uzmanı ve alanında uzman doktor tarafından belirlenmelidir.

Yardımcı aletler arasında en çok kullanılan yöntem kavitasyon olup, yağ hücrelerinin parçalanarak atılmasını sağlar. Ses dalgaları sayesinde etkindir, ardından uygulanacak olan ultrasound ve elektropadler aracılığı ile zarar görmüş yağ hücrelerinin atılmasına yardımcı olur.