postpass Lazer Epilasyon – Erzurum Güzellik Merkezi
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon
Ağrı ve Acı Yok

Ağrısız Epilasyon Lazer

Epilasyon ve Lazer Epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan en acisiz ve en iyi sonuç veren yöntemdir.

Lazer Epilasyon teknolojisinde son gelinen nokta olarak çok hızlı sonuç vermektedir. Dalga boyu 810 nm olup diode lazer teknolojisi ile çalışmaktadır. Lazer epilasyon ilk uygulanmaya başlandığında acı veren ve son teknolojik uygulamalara göre hızlı sonuç vermeyen bir aşamada idi. 2009 yılında ütüleme epilasyon denilen ilk acısız lazer epilasyon geliştirildi. Ütüleme epilasyon yöntemi de buz lazer gibi Alma Lasers tarafından bulunup geliştirilmiştir. 2014 yılında Alma Lasers buz lazer teknolojisini geliştirerek lazer epilasyona çağ atlattı.

Acının sıfırlandığı buz lazer epilasyonda Sporano ICE lazer makinasının başlığı buzdan yapıldı. Buz lazer ismini buz başlığından almaktadır. Uzun süren seanslar ve çok fazla olan seans sayıları buz lazerle yarıya indi. Buz lazer başlığının daha geniş ve büyük olmasından dolayı diğer yöntemlere göre daha hızlı sonuç vermektedir. Seans süreleri kısa ve seans sayıları azdır. Buz lazerin en büyük avantajı 2x 1 cm büyük başlığı ile tek seferde daha geniş alana atış yapmasıdır. Bu da daha az atışla daha büyük alanlara etki etmesi demek olduğundan lazer süresi çok kısalmaktadır. Bir insanın tüm vücudu 30 dakika gibi kısa bir sürede buz lazer sistemi ile temizlenebilmektedir. Sonuçlar kesin olup seans sayısı yarı yarıya diğer uygulamalara göre düşüktür.

DİODE Lazer Epilasyon

Diode lazerler 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel addır. Farklı markada ve farklı ülke kaynaklı diode lazerler Türkiye’de kullanılmaktadır. Diode lazerler alexandrite lazerden farklı teknolojik özelliklere sahiptir. İki lazerde epilasyonda kullanılsa da birbirlerinden önemli farklar gösterirler. Diode lazerler alexandrite lazerlerden daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkin tedavi sağlarlar.

Diode lazerlerin yüz, sırt, kol bölgesinde en etkili lazerlerdir. Bu nedenle bir lazer kliniğinde mutlaka bulunmalıdır.

Diode lazerlerin bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

Uygulamalarımız

Copyright © 2022Tüm İçerik MQ Güzellik Merkezine Aittir. Tasarım GoArge tarafından yapılmıştır.